Zemax Satıldı

Arlington Capital Partners (“Arlington Capital”, ABD menşeili bir yatırım şirketi) ve EQT Mid Market US GP B.V. (“EQT”, İsviçre menşeili bir yatırım firması), 26 Haziran 2018’de yaptıkları ortak açıklamayla EQT’nin,optik ve aydınlatma tasarımı konularında küresel sağlayıcı konumundaki Zemax Software Holdings, LLC’yi satın aldığını duyurdu. Şirketin, mevcut CEO’su Mark Nicholson tarafından yönetilmeye devam edeceği belirtildi.

1990 yılında kurulan Zemax, müşterilerine optik bileşenleri fizik tabanlı optimizasyon ve tasarım yazılımı ile daha verimli ve doğru bir şekilde tasarlamalarını sağlamaktadır. Zemax, optik ve mekanik mühendisleri arasındaki iş akışını ve iletişimi kolaylaştırarak şirketlerin kalifiye bir tasarımda daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Zemax Sanal Prototipleme araçları arasında, endüstri lideri optik tasarım yazılımı olan OpticStudio® ve makine mühendislerinin CAD yazılımlarındaki optik sistemleri paketlemelerine olanak tanıyan benzersiz bir uygulama olan LensMechanix® bulunmaktadır. Zemax, müşterilerinin optik performansı artırmasına, daha hızlı pazara girmesine ve hem üretim hem de geliştirme maliyetlerini azaltmasına olanak tanır. Zemax yazılımları uzay teleskopları, artırılmış gerçeklik gözlükleri, otonom araçlarda LIDAR ( Light Detection and Ranging, Lazer Tespit ve Uzaklık Tayini), akıllı telefon kameraları ve biyomedikal görüntüleme cihazları gibi birçok alanda kullanılabilir. 80 çalışanıyla merkezi Washington, Kirkland’da bulunan Zemax, Amerika, Avrupa ve Asya’da hizmet vermektedir.

Arlington Capital’in Yönetici Ortağı Michael Lustbader,“Son dört yıldır Zemax yönetim ekibiyle ortaklık yapmaktan heyecan duyduk.Şirket, hem yeni hem de mevcut coğrafyalarda hızlı organik büyüme sağlamak için OpticStudio® ile pazar liderliğinden yararlanarak muazzam bir iş çıkardı. Zemax aynı zamanda, mülkiyetimiz sırasında, kullanıcı tabanını daha da genişleten ve müşterilerine daha iyi hizmet veren yenilikçi çözümler sunan LensMechanix® gibi tamamlayıcı ürünler geliştirmiş ve piyasaya sürmüştür. Zemax’ın EQT’nin görev süresinde devam eden başarısını izlemek için heyecan duyuyoruz.” cümlelerini kullandı.

EQT Partners ortağı ve EQT’nin Yatırım Danışmanı olan Brendan Scollans, “Zemax, EQT’nin dünya çapında ilgi çekici ve büyüyen niş pazarlarda pazar liderlerine yatırım yapma politikasıyla mükemmel bir uyum sağlıyor. EQT’nin yazılım uzmanlığı ve uluslararası varlığı, Zemax’ın küresel müşteri tabanına en iyi şekilde hizmet verebilmek için hem organik hem de satın alma yoluyla ürün sunumunu daha da genişletmesine yardımcı olacaktır. Büyümenin bir sonraki aşamasını desteklemek için yetenekli Zemax yönetim ekibiyle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde yorum yaptı.

Zemax CEO’su Mark Nicholson, “Arlington ile olan ortaklığımızda büyük başarılara imza attık. Zemax, bu süreçte önemli yatırımlar yaptı ve güçlü organik büyüme gösterdi. Ürünlerimizin sunduğu hizmetleri genişletmeyeve müşteri odağımızı derinleştirmeye devam edeceğimiz, büyümenin bir sonraki basamağında,EQT ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. EQT’nin ilişkileri, küresel varlığı ve yatırım felsefesi Zemax’ı, güçlü fizik mimarisine dayalı yazılım sunma, mükemmeliyetçilik ve yenilikçilik kültürünü destekleyerek müşteri başarısını sağlama vizyonuna uygun, yeni bir yatırım ve büyüme aşamasına sokacaktır.”şeklinde açıklama yaptı.

Anlaşmaya dair ekonomik detaylar paylaşılmamıştır.

Kaynak: eqtpartners

Zemax Satıldı” için bir yorum

  • Aralık 24, 2018 tarihinde, saat 2:49 am
    Permalink

    Yaptığınız çalışmayi çok güzel,faydalı ve aynı zamanda heyecan verici buluyorum.Çalışmalarını daha da geliştireceğinizi bekler sektör adına teşekküe ederim.
    selamlar

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir